Program

Csodaváró // Online koncert
2021. január 31. 19:00 - 2021. január 31. 20:30
Próbateremben rögzített koncerttel lepi meg közönségét az Alba Regia Szimfonikus Zenekar január 31-én, vasárnap 19 órakor a YouTube-csatornáján. A Csodaváró című hangversenyen három mű hangzik el: Mozart Titus kegyelme című operájának nyitánya, szintén Mozarttól a C-dúr oboaverseny K.314, valamint Haydn-tól a D-dúr „Csoda” szimfónia No 96.
A koncert szólistája Fóris István oboaművész lesz, vezényel: Thomas Kornél. Mozart a Titus kegyelme című opera seriáját (vagyis hősi hangvételű komoly operáját) II. Lipót császár cseh királlyá koronázására készítette, bemutatója 1791. szeptember 6-án volt Prágában. Bár a XIX. század elején a legtöbbet játszott Mozart-opera volt ez, mégis több mint egy évszázadnyi pihenő után, a XX. század második felében tért csak vissza új felfedezésként az operaházak színpadaira. Ma már biztos helyet foglal el az operai repertoárban, nyitánya pedig továbbra is népszerű kiegészítője a szimfonikus koncerteknek, ahogyan ez esetben is.

Vándor vagy, ember
2021. február 28. 19:00 - 2021. február 28. 21:30
Szólót játszik és vezényel: Baráti Kristóf, Kossuth-díjas hegedűművész
Műsor:
Mozart: A-dúr hegedűverseny, K.219
Saint-Saens: Bevezetés és Rondo Capriccioso
szünet
Beethoven: 7. szimfónia
Időpont
2021.02.28. 19:00 - 21:30
Bérletek kaphatók a Vörösmarty Színházban, a zenekar jegypénztárában!
Farkas Ferenc Hangversenybérlet 2020/2021
Helyszín
Vörösmarty Színház

Én, Petőfi
2021. március 15. 09:00 - 2021. március 15. 17:00
Székesfehérvár minden évben egyedülálló programmal tiszteleg az 1848-49-es forradalom és szabadságharc hősei előtt. 2021-ben is különleges műsor készül, amelynek főszereplői most is a fehérvári fiatalok, a diákok.
A Belvárosban (vagy ha ezt a járványügyi szabályok nem engedik, akkor a Fehérvár Televízióban sugárzott tévéjáték formájában) igazi közösségként ünnepelhetnek együtt a városlakók: látványos szabadtéri előadással a Teleki Blanka Gimnázium diákjai idézik meg a kor hangulatát, „életre kel” a 12 pont, kézzel fogható közelségben jelennek meg a történelmi alakok.
Én, Petőfi
ünnepi műsor az 1848. március 15-i forradalom tiszteletére
„Egy plebejus nemzeti demokrata. Íróként, értelmiségiként, író-politikusként. Elemzőként, cselekvőként és mindkét minőségében cselekvést ösztökélőként sorban nekiveselkedve a leglényegesebb közösségi kihívásainknak, beleütközve a legnyomasztóbb lehetetlenségeinkbe. Felmutatva a közösségi felelősségét átérző, mintaadó, normaadó értelmiség nagy témáit, erkölcsi, szellemi és politikai dilemmáit. A tájékozódás, a valóságismeret, a kritikai gondolkodás korszakbeli korlátait. A hatalomhoz való viszony változatait, nemzedéke önszerveződésének, történelmi és irodalmi eszménykeresésének kísérleteit.”
Petőfi Sándorról is szólhatnának a fentebbi sorok. De Elek István írta egykor Csengey Dénesről. Március 15-e tiszteletére egyedülálló előadás készül: Petőfi Sándor és Csengey Dénes olyan közel kerülnek egymáshoz, hogy az már több, mint váll a vállhoz. Összeolvadó alakjuk láttatni engedi majd a közöttük a mély szellemi-spirituális rokonságot.
Székesfehérváron a középiskolai fiatalok évek óta különleges, rendhagyó ünnepi előadás keretében idézik fel 1848. március 15. szellemét. A 2021. március 15-i ünnep azonban még a korábbi évektől is eltér. Aki ebben az évben 1848 hősét alakítja, az nem más, mint Csengey Dénes unokája, a 17 éves Csengey Márton. Ő tesz kísérletet arra, hogy megidézze a forradalmár költőt: mindkettőt. A Teleki Blanka Gimnázium nagyszabású ünnepi műsorában fontos szerephez jut majd a TEDI irodalmi színpad, valamint az iskola méltán híres énekkara is.
Koreográfus: Tátrai Réka
Zenei vezető: Cserta Balázs
Zeneszerző: Szirtes Edina