A Fehérvári Advent tavaly elsőként szerepelt a Juno „12 legjobb hazai adventi vásár” listáján. Megígérjük, hogy idén is színes programok bőséges kínálatából választhatnak, akik ellátogatnak hozzánk 2015. november 29 – december 23 között.
Fehérvári Advent
A szállingózó hó, a kürtőskalács és forralt bor illata mindenkit kicsalogat az ünnepi pompában tündöklő Belvárosba, ahol az adventezők új, különleges karácsonyi díszekben gyönyörködhetnek. Az első gyertyagyújtás után fénybe borulnak a terek, és a szeretet lángja velünk marad a legmeghittebb ünnepünkig. Az Adventi és a Zichy Színpadon sztárvendégek, helyi művészek, és gyermekműsorok szórakoztatják a közönséget. A hétvégi estéken háromdimenziós karácsonyi animációs fényfestés várja a látogatókat. A délutánok sem telnek tétlenül: a családi foglalkoztatókon „hasznos holmikat”, ajándékokat, díszeket és csomagolóanyagokat készíthetnek a nagyszülők, szülők és gyermekek.
NYUGDÍJASOK KARÁCSONYA
december 15. (kedd) 15.00 óra
Vodafone Sportcentrum (Gáz utca 19.)
Sztárvendég: Szulák Andrea
IV. ADVENTI HÉTVÉGE
december 18. (péntek)
18.00
Zichy Színpad
Ruff Nikolett – Lakatos Zsolt jazz duó koncertje (Kodolányi János Főiskola)
19.30
Zichy Színpad
Radics Gigi
19.30
Szent István Bazilika
BACH330 – az Alba Regia Szimfonikus Zenekar karácsonyi koncertje Közreműködik: Alba Regia Vegyeskar, Primavera Vegyeskar; vezényel: Eugeniy Chevkenov (belépődíjas rendezvény)
Sötétedéstől
Karácsonyi 3D animációs fényfestés a Hotel Magyar Király előtti téren
Ünnepi fényfestés a MéhKasAula Egyesülettel a Városháza betlehemes díszudvarában
december 19. (szombat)
10.00
Szent István Király Múzeum (Országzászló tér 3.)
Adventi foglalkoztató: ajándékok készítése nemezeléssel, újrahasznált textilekkel (belépődíjas rendezvény)
11.00
Hiemer-ház, Réber-terem
Betlehemes játék a Barboncás Bábműhellyel
15.00–18.00
Vízivárosi Advent
15.00–18.00
Hiemer-ház, Gesztenyés udvari foglalkoztató
Hasznos holmik – apró ajándékok készítése, csomagolópapírok mintázása a Teremburával
15.00–19.00
Hiemer-ház, Gesztenyés udvari foglalkoztató terme
Társasjátéksarok várakozóknak, unatkozóknak Kecskés Mártival
16.00
Püspöki palota, Adventi Udvar
Gyertyagyújtás
Műsort adnak a székesfehérvári Szent Imre Általános Iskola és Óvoda óvodásai.
17.00
Hiemer-ház, Gesztenyés udvari foglalkoztató
Karácsonyi diafilmek vetítése, meseolvasás
17.00
Adventi Színpad
Stringers Vonósnégyes ünnepi műsora
18.00
Szemináriumi templom
Hermann László Kamarazenekar adventi koncertje
18.00
Hiemer-ház, Gesztenyés udvari foglalkoztató
Ne beszélj már zöldségeket! – vásári játék a Barboncás Bábműhellyel
18.00
Adventi Színpad
Cserpes Laura Akusztik
19.00
Szárazréti Közösségi Központ
Horváth Elemér (hegedű) és Horváth Péter (zongora) karácsonyi koncertje
19.00
A Szabadművelődés Háza
Bluesberry koncert, sztárvendég: Tátrai Tibor és Muck Ferenc (belépődíjas rendezvény)
19.00
Ciszterci templom
Székesfehérvári Ifjúsági Fúvószenekar
19.00
Zichy Színpad
Magma Tűzszínház
20.00
Zichy Színpad
Az Arany Dobverő-díjas Pythagoras koncertje
21.00
Öreghegyi Közösségi Ház
Rock & Roll Christmas, Boka és a Klikk zenés-táncos estje (belépődíjas rendezvény)
Sötétedéstől
Karácsonyi 3D animációs fényfestés a Hotel Magyar Király előtti téren
Ünnepi fényfestés a MéhKasAula Egyesülettel a Városháza betlehemes díszudvarában
Egész nap
Múzeum Café
Egyedi ékszerek, kiegészítők, használati és dísztárgyak KreAlbától
december 20. (vasárnap)
14.00–17.00
Hiemer-ház, Gesztenyés udvari foglalkoztató terme
Gyöngy karácsonyfadíszek készítése a Fehérvári Kézművesek Egyesületével
15.30
Városi Képtár – Deák Gyűjtemény
„Megzendült az ének…” – Enyedi Ágnes, Salamon Soma, Enyedi Tamás adventi népzenei koncertje
Gyertyagyújtás előtt
Adventi Színpad
Kisangyalok kara
17.30
Adventi Színpad
Gyertyagyújtás dr. Cser-Palkovics András polgármesterrel és Spányi Antal megyés püspökkel
Kisangyalok kara: Székesfehérvári gyermekek karácsonyi meglepetés műsora
18.00
Adventi Színpad
Angyalok kara
Az ExperiDance Production ének-zenei tagozatának karácsonyi meglepetése
18.30
Zichy Színpad
A Fehérvár Hangja zenekarának és döntőseinek koncertje
20.00
Zichy Színpad
Kállay SOUNDERS Akusztik
Sötétedéstől
Karácsonyi 3D animációs fényfestés a Hotel Magyar Király előtti téren
Ünnepi fényfestés a MéhKasAula Egyesülettel a Városháza betlehemes díszudvarában
Adventi Udvar (Püspöki palota udvara)
Minden szombaton és vasárnap jótékonysági és kézműves vásár 10.00 és 19.00 óra között.
Az Adventi Udvar december 14–22-ig hétköznapokon 13.00–19.00 óráig lesz nyitva.
Karácsonyi kézműves kiállítás
A könyvtári olvasók vegyes technikával készült angyalai, manói, karácsonyi díszei december 15–31-ig tekinthetők meg a VMK Tolnai utcai Tagkönyvtárában (Tolnai utca 30.)
GYERMEKMŰSOROK AZ ADVENTI SZÍNPADON
december 4. (péntek)
10.00 István Király Általános Iskola: Mikulásváró
december 7. (hétfő)
10.00 Táncsics Mihály Általános Iskola 2/b osztálya: Karácsonyi varázs
10.30 Vasvári Pál Általános Iskola: Menjünk mi is Betlehembe!
11.00 Tolnai Utcai Óvoda Méhecske csoportja: A négy gyertya karácsonyvárás
december 8. (kedd)
9.30 Comenius Angol–Magyar Két Tanítási Nyelvű Iskola 2. osztálya: Karácsonyra várva
10.00 II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola 2. osztálya: Kiskarácsony…
10.30 Belvárosi Brunszvik Teréz Óvoda sün csoportja: Karácsonyi álom
11.00 Vörösmarty Mihály Általános Iskola: Rudolf, a piros orrú rénszarvas
december 9. (szerda)
9.30 Felsővárosi Általános Iskola 4. osztálya: Christkindlspiel
10.00 Szárazréti Óvoda katica csoportja: Karácsonyi műsor
10.30 Belvárosi Brunszvik Teréz Óvoda mókus csoportja: Karácsonyi angyalváró
11.00 Gorsium Művészeti Szakközépiskola és Szakiskola: Adventi műsor
december 10. (csütörtök)
10.00 Felsővárosi Óvoda katica csoportja: Tél szele hóval, faggyal jő…
10.30 Rákóczi Utcai Óvoda nyuszi csoportja: Csillagfény-gyertyafény
11.00 Maroshegyi Óvoda napraforgó csoportja: Karácsonyi tánc
december 11. (péntek)
10.00 Belvárosi Brunszvik Teréz Óvoda kacsa csoportja: Karácsony első napján
10.30 Olajfa Református Óvoda: A három fenyő
11.00 Kossuth Lajos Általános Iskola 2. osztálya: Karácsonynak éjszakáján
december 12. (szombat)
10.00 Munkácsy Mihály Általános Iskola alsó tagozata: Aludj szép virágom – adventi és karácsonyi dalok
10.45 Németh László Általános Iskola: Karácsonyi műsor
11.00 Szent Imre Általános Iskola és Óvoda bárány csoportja: Betlehemes játék
december 14. (hétfő)
10.00 Tóvárosi Általános Iskola 3. évfolyama: A hótündér
10.30 Árpád Úti Óvoda margaréta csoportja: Pásztorjáték
11.00 Hétvezér Általános Iskola 4. osztálya: Népek karácsonya
december 15. (kedd)
9.30 Talentum Református Általános Iskola 3. osztály: Karácsonyi műsor
10.00 Felsővárosi Óvoda cica csoportja: Karácsonyváró
10.30 Ünnepélyes könyvátadó
11.00 Hosszúsétatéri Óvoda 3. sz. csoportja: Karácsonyváró
11.30 Hosszúsétatéri Óvoda 4. sz. csoportja: Karácsonyváró
december 16. (szerda)
9.30 Tolnai Utcai Óvoda maci csoportja: Télköszöntő
10.00 Arany János Általános Iskola: Aranycsengettyűk
10.30 Felsővárosi Óvoda maci csoportja: Eljő szép karácsony napja
11.00 Széna Téri Általános Iskola 2. évfolyam és kórus: Karácsonyi műsor
december 17. (csütörtök)
10.00 Vízivárosi Általános Iskola 4. osztálya: Jézus születése
10.30 Hétvezér Általános Iskola felső tagozatos énekkara: Dalok a fa alatt
11.00 Tolnai Utcai Óvoda csiga csoportja: Népi csúfolódó
december 18. (péntek)
10.00 Ligetsori Óvoda 5. csoportja: Kisded született
10.30 Ligetsori Óvoda 7. csoportja: Télköszöntő, karácsonyváró